Ako pracujeme

 Priania klienta
Potreby klienta
Spoločné stretnutie
Naše odporúčania
Vaše priania
Spoločné kompromisy

 

 

 

 

Záhradný architekt
a jeho povolanie

 

Snažíme sa vniesť naše vedomosti
a skúsenosti do Vašej záhrady tak,
aby sme splnili všetky Vaše
predstavy.

 Záhrady
Altánky
Exteriéry
Rekonštrukcie záhrad


 

Existujú tisíce možností, ako premeniť váš priestor na krásnu záhradu

Navrhneme vám niekoľko spôsobov a je len na vás, ktorou cestou sa spoločne vyberieme.

 

peknezahrady

Prvé stretnutie

Pri káve sa porozprávame o vízii vašej budúcej záhrady, prediskutujeme vaše požiadavky. Ak nemáte žiadnu konkrétnu predstavu o vašej záhrade, vďaka správnym otázkam odhadneme váš vkus a prídeme s myšlienkou záhrady, ktorá spĺňa vaše predstavy. A môžeme sa pustiť do práce na prvotnom návrhu vašej novej záhrady.

 

peknezahrady

Cenový návrh

Po spoločnom stretnutí Vám pripravíme komplexnú cenovú ponuku, ktorá bude obsahovať všetky vaše požiadavky.

 

peknezahrady

Zameranie pozemku

Zistíme parametre pozemku, zakreslíme všetky objekty, existujúce stavby, stromy, terénne nerovnosti, šachty a podobne.

 

peknezahrady

Koncept záhrady

Prvé, čo budete držať v rukách, je štúdia záhrady. Je to prvotný plán záhrady, ideový návrh, ktorý prezentuje základnú filozofiu vašej budúcej záhrady. Graficky znázorňuje dispozíciu (usporiadanie priestoru) záhrady a jej časti. Zakreslíme polohu a veľkosť trávnika, miesta určené na výsadbu rastlín, umiestnenie hlavných drevín tvoriacich “kostru“ záhrady, riešenie spevnených povrchov, dlažbu (chodník a pod.), oporné múriky, miesto pre drobné stavby v záhrade (altánok, ohnisko, kozub, vodný prvok, pergola, osvetlenie a ďalšie).

 

Naším cieľom je, aby bol dizajn záhrady praktický a zároveň spĺňal kritériá peknej, dobre navrhnutej záhrady. Kladieme dôraz na kreatívnu prácu s vašim priestorom a pritom nezabúdame na vaše finančné možnosti. Zachovávame základné princípy záhradného dizajnu, aby sme čo najlepšie využili daný potenciál priestoru a dosiahli ucelenosť myšlienky záhrady, príjemnú harmóniu rastlín a ich vyváženú proporciu.

 

Ideový návrh záhrady prevás vypracujeme v 3 variantách, do 5-tich pracovných dní.

 

peknezahrady

Poďme sa rozprávať

Venujte dostatok času preštudovaniu konceptu, rozhovorom s členmi rodiny a zváženiu navrhovaných možností. Štúdiu s vami prekonzultujeme priamo na mieste a zapracujeme požadované zmeny.

 

peknezahrady

Vizualizácia záhrady

Na základe schválenej štúdie pre vás vypracujeme vizualizácie záhrady, vďaka čomu uvidíte, ako bude vaša pekná záhrada vyzerať neskôr, keď sa všetko zrealizuje a rastliny podrastú do svojej dospelej veľkosti.

 

peknezahrady

Spracovanie projektu a odovzdanie

Po konzultáciách zapracujeme všetky požadované zmeny, návrhy, pripomienky a spracujeme detailný návrh záhrady. Pripravíme výsadbový plán so špecifikáciou jednotlivých rastlín, detailného riešenia dlažby, chodníkov a ďalších prvkov záhradnej architktúry. Spolu prekonzultujeme možnosti výsadby, druhy rastlín, ich cenu, výzor a nároky na údržbu. Pomôžeme vám vybrať si najvhodnejšie riešenie pre vašu záhradu. Aby ste mali svojú záhradu vždy krásnu, vybavíme vás odborne spracovaným “návodom”, ako sa o to všetko správne a zároveň efektívne postarať.

 

peknezahrady

Realizácia

Rozhodnite sa pre našu realizáciu, a my spolu s našimi osvedčenými partermi vám zabezpečíme bezproblémový priebeh prác, ušetríme váš vzácny čas a odbremeníme vás od všetkých starostí realizačných prác. 

Ak sa záhradu rozhodnete realizovať svojpomocne, poskytneme vám všetky potrebné informácie a poradíme vám, aby ste boli v závere maximálne spokojní. V prípade vášho záujmu zrealizujeme odborný dozor nad stavebnými a realizačnými prácami vami vybraných firiem.

 

peknezahrady

Na záver

Veľmi radi udržiavame priateľské kontakty s klientmi a budeme radi, ak aj s odstupom času sa budeme môcť prísť pozrieť do vašej záhrady, ako sa jej darí a vypočuť si vaše zážitky zo života v nej.