Playscape - prírodné ihrisko

peknezahradySme veľmi radi, že sme stretli ľudí, ktorí vidia rovnako, že detské ihrisko nie je len o "rebríkoch", kde každý stupienok je o 25cm vyššie, ale práve o zamyslení sa, ako na ten strom vyleziem, ktorého konára sa chytím a čo spraviť s pravou nohou, ktorá nemá miesto. Bolo nám veľkým potešením navrhovať priestor pre najmenších. Snáď sa nám podarilo vcítiť sa do detskej duše. Prinášame Vám článok obyčajne neobyčajnej mamičky, ktorá sa rozhodla pozrieť sa na detské ihrisko očami detí...snáď sa jej podarí ten pohľad odovzdať aj ďalej, držíme jej palce.
Napísal Pekné záhrady, 12. August, 2013 facebook youtube google

 

Zopár receptov na letné drinky

Kachumber CoolerAj Vám sa pri pohľade na orosený pohár s rastlinkami a ľadom vo vnútri rozžiaria oči a máte pocit, že to je presne to, čo teraz potrebujete? Dodržiavať pitný režim v týchto horúčavách je otázka života a to nepreháňame. Aj preto máme pre Vás zopár receptov, ktoré si viete namiešať priamo doma a vôbec to nebude zložité ani časovo náročné. Tak čo, necháte sa zlákať? Želáme Vám všetkým jedno veľké, chutné, chladené "nazdravie".
Napísal Pekné záhrady, 8. August, 2013 facebook youtube google

 

Leták pre Vás

peknezahradyMožno aj Vy ste našli v poštovej schránke takýto náš letáčik. Ak áno, sme radi. No ak nie, tak si ho poprezerajte tu na našom webe a dajte nám vedieť, ako sa Vám páči. Ak Vám tam niečo chýba, napíšte nám. Radi zodpovieme Vaše otázky.
Napísal Pekné záhrady, 21. Jún, 2013 facebook youtube google

 

Jedlé rastlinky u vás doma

peknezahradyAj vás už napadlo vypestovať si niečo vlastné doma? Napríklad mätu piepornú na letné chladené "Mochito", alebo bazalku na chutný zeleninový šalát. Verte nám, nie je to problém. Zvládne to naozaj každý. A najlepšie na tom je, že vám bude omnoho viac chutiť...to vám garantujeme.
Napísal Pekné záhrady, 29. Máj, 2013 facebook youtube google

 

Farby v záhrade

peknezahradyFarby su všade okolo nás. Už od mala sa zamýšľam nad tým, či všetci vidíme farby rovnako. V detstve sme sa naučili, že "toto je modrá a toto zas červená". Ale kde berieme istotu, že to čo "vidím ja", je to čo "vidia aj ostatní"? Pri návrhu záhrady treba pamätať aj na tento aspekt (aj keď väčšinou je prevládajúca farba zelená), tak si skúsme povedať niečo o farbách, ako ich delíme, a čo je najdôležitejšie, ako vplývajú na náladu, psychiku a vnímanie celku.    
Napísal Pekné záhrady, 6. Máj, 2013 facebook youtube google

 

Vlastné avokádo...ako na to

peknezahradyDoba, keď sme mandarínky a banány videli na vlastné oči raz do roka, aj to za nemalých obetí, je už preč a nie je problém zohnať aj také niečo ako avokádo. Napadlo vás vypestovať si svoje vlastné? Ak máte trpezlivosť a nejakú tu skúsenosť so sadením "fazuliek" zo základnej školy, nemal by to byť pre vás problém. Poradíme vám ako na to.  
Napísal Pekné záhrady, 26. April, 2013 facebook youtube google

 

...jahody, traste sa

peknezahradyKeďže nás čas aj počasím, nie len dátumom vyháňa do záhrad sadiť niečo, z čoho budeme mať neskôr aj úžitok, máme pre Vás jeden tip. Určite sa na to aspoň pozrite, ak bojujete s nedostatkom miesta v záhrade. A možno vám bude daný tvar pasovať do koncepcie záhrady ako vizuálna dominanta. Tak čo, páni majstri, trúfate si na takúto "vežu pre rastlinu" ?    
Napísal Pekné záhrady, 25. April, 2013 facebook youtube google

 

Schody v záhrade

peknezahradyČasto krát sa pri svojej práci stretávame s požiadavkou na vyriešenie terénnych úprav, predsa len, málo kde nájdeme dokonalú rovinu. K nim neodmysliteľne patria aj exteriérové schodiská. V tomto článku si popíšeme na čo pri takom schodisku pamätať, aký materiál použiť a aké pravidlá dodržať. Ak vám tam niečo chýba, napíšte nám, radi to pre vás doplníme.    
Napísal Pekné záhrady, 22. April, 2013 facebook youtube google

 

«zobraziť 1 z 2 strán»