Kto sme

Jaroslav Letošník, záhradný architekt a dizajnér

peknezahradyAko dieťa som veľa času trávil na vidieku, kde som starým rodičom pomáhal obhospodárovávať záhradu a priľahlé polia. Tam sa vo mne zrodil záujem o záhrady. Kroky ma neskôr zaviedli na SPU Nitra, Fakultu záhradníctva a krajinného inžinierstva. Po absolvovaní som sa rozhodol naberať skúsenosti v záhradnej tvorbe a údržbe sadovníckych plôch vo Veľkej Británii, ktorá je v Európe záhradníckou veľmocou, krajinou s dlhou históriou záhrad a vzťahom jej obyvateľov k nim.

 

Počas takmer 6-tich rokov strávených v Londýne som pracoval pre spoločnosť Waterers Landacape, jednu z najväčších záhradníckych firiem vo Veľkej Británii. Na pozícii team leadera pre severný Londýn som sa so svojim pracovným tímom staral o takmer 200 súkromných záhrad, malých mestských parkov, športových areálov a priestorov verejnej zelene. Neskôr som pracoval pre menších, lokálnych realizátorov súkromných záhrad a zelene pre miestne komunity.

 

Súčasne sa mi podarilo skĺbiť prácu a školu, štúdium záhradného dizajnu na Capel Manor College of London. Vyvrcholením štúdia bola reprezentácia školy na výstave London Plant & Design Show, jarnej výstavy záhradníctva a záhradného dizajnu, každoročne usporiadanej Kráľovskou záhradníckou spoločnosťou (RHS – The Royal Horticultural Society). Záhrada získala druhé najvyššie ocenenie.